Sıralama seçin
Görünüm:

MODERN YATAK ODALARI

Modern yatak odası takımları, 3 kriterin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkar: minimallik, sadelik ve şıklık. Göz yormayan renkler, soyut desenler ve şık geometrik formlardan oluşur. Genel olarak modern yatak odalarında beyaz, gri, ahşap ve siyah gibi basit ana renkler tercih edilmektedir.

Yatak odası takımı denilince, karyola, gardrop, komidin, şifonyer gibi parçalar düşünülse de; modern yatak odası pufu, tuvalet aynası, makyaj masası, makyaj pufu, yatak başlığı gibi parçalar da odanın büyüklüğüne ve ihtiyaca göre tercih edilen parçalardır.

www.intermobilya.com ‘da modern yatak odanızı takım olarak satın alabileceğiniz gibi, ihtiyacınıza göre dilediğiniz parçayı tek tek alarak da kişisel dekorasyonunuzu tamamlamanız mümkün.

2020 MODERN YATAK ODASI TAKIMI MODELLERİ

2020 modern yatak odası tasarımlarını incelediğimizde, fonksiyonelliğin, işlevselliğin giderek arttığını, geometrik formların daha da öne çıktığını, eskitme aynaların kullanıldığını görüyoruz. Renk olarak ise, nötr renklerin sakin tonlar ile kombinlendiğini görmekteyiz. Detaylarda ise canlı renkler tercih ediliyor. Dememiz o ki 2020 modern yatak odası modelleri, her zevke her kullanıma her detaya cevap sunuyor.

MODERN YATAK ODASI TAKIMI SEÇİMİ ÖNERİLERİ

Modern yatak odası takımı satın almadan önce, mobilyanızın ölçülerinin odanıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Mağazada veya görsellerde, geniş ortamda küçükmüş gibi görünen yatak odası takımı, odanızda bir faciaya dönüşebilir. Yatak odası takımınızı satın almadan önce, İnter Mobilya’nın sizlere sunmuş olduğu ücretsiz iç mimar desteğinden faydalanarak; odanıza mobilyanızı bilgisayar ortamında yerleştirebilir ve sonucun sağlıklı olup olmadığını görebilirsiniz. Gardrobun odaya sığmaması, pencereyi kapatması, geçiş alanının kalmaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Modern Yatak, Yatak Başlığı ve Karyola Seçimi

Kaliteli bir uyku için yatak seçimi oldukça önemlidir. Yatak seçimi yaparken; yatağınızın bel sağlığınız açısından ortopedik olmasına, depolama ihtiyacınız var ise bazalı olmasına, boy ve kilo ölçülerinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bazalı yatak depolama ihtiyacını giderdiği için oldukça tercih edilmektedir, ancak modern bir yatak odası için şık yatak başlıklı bir bazalı yatak seçimi yapmalısınız. Modern yatak başlığı, yatak odasına girildiğinde odak noktasıdır. Yatağın şıklığını gösterir.

Modern Gardrop Seçimi

Modern bir gardrop seçimi yaparken, fiziki özelliğinden önce fonksiyonelliğine dikkat edilmesi gerekir. Modern gardrop iç tasarımları, kullanım kolaylığı sağlayıp sağlamaması ve depolama ihtiyacınızı karşılayıp karşılamaması açısından değerlendirmelidir. Gardrop içerisinde kimi zaman raflar ve çekmeceler yoğunluklu olup askılık kısımları az kullanılmaktadır. Bu gibi detaylar, tamamen ihtiyacınız ön planda tutularak gardrop satın alınmalıdır.

Gardrobun iç detaylarında son zamanlarda popüler olan led detaylar da oldukça dikkat çekmekte ve kullanımı kolaylaştırarak işlevselliği arttırmaktadır. Ledli modern gardrop modelleri, kıyafet seçiminizi kolaylaştırarak aydınlatma ihtiyacınızı gidermektedir.

Yatak odanız dar ise gardrop seçiminiz sürgülü modern  gardrop modellerinden yana, yatak odanız geniş ise kapaklı modern gardrop modellerinden yana olmalıdır.

Modern gardrop modelleri ve fiyatları konusunda hem yüzünüzü hem de cebinizi güldürecek olan İnter Mobilya’yı ziyaret etmeden modern yatak odası dekorasyonunuzu tamamlamayın.

MODERN YATAK ODASI AKSESUARLARI ÖNERİLERİ

Modern yatak odası aksesuarları, modern yatak odanızın makyajı olarak benzetilebilir ve kişiliğinizi yansıtırlar. Modern yatak odası dekorasyonu için önerilebilecek aksesuarlar genellikle en çok tercih edilen kokulu mumlar, yumuşak peluş kırlentler, ferforje yatak odası aksesuarları, çerçeveler, modern abajurlar veya lambaderlerdir. Modern abajur ve lambaderler ise yatak odanız için işlevsel ve dekoratif bir seçim olacaktır; çünkü kitap okumak, dikiş dikmek ve bilgisayarda gezmek gibi yatak odanızda yapılabilecek işleri yaparken, aydınlatma ihtiyacınızı karşılayacaktır. Şık ve pastel tonlu yağlı boya tabloları da modern yatak odanız için çarpıcı bir aksesuar olabilir.

MODERN YATAK ODALARI İÇİN RENK SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Yatak odası için renk seçimi, psikolojiniz üzerinde büyük önem taşımaktadır. Çünkü uyku kaliteniz, güne başlarkenki enerjiniz odanızda mevcut olan renklerin etkisiyle olmaktadır. Yatak odanız için doğru rengi bulmak için, öncelikle İnter Blog yazarlarımız tarafından hazırlanan Ev dekorasyonunda renkler nasıl seçilir? adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra; yeşil ve mavi gibi sakinlik ve huzur veren renklerin yatak odası dekorasyonu için oldukça uygun renkler olduğunu anlayacağız. Sarı renk ise, günışığı ve enerjiyi çağrıştırmasına rağmen, huzurlu olmadığı için yatak odasında önerilmeyen renkler arasındadır. Leylak gibi pastel ve soft bir renk tonu ise, stres azaltıcı ve huzur veren etkisinden dolayı modern yatak odalarına oldukça yakışır. Pembe renk ise, modern yatak odaları için tercih edilecek renkler arasında yine ilk sıralarda olmalıdır, çünkü aşkı ve sevgiyi çağrıştırmaktadır.

Beyaz Modern Yatak Odası Takımları

Genellikle modern yatak odalarında tercih edilen beyaz renk, saflığı ve temizliği temsil etmesiyle birlikte sade ve yalın modern yatak odası dekorasyonu için vazgeçilmezdir. Beyaz modern yatak odalarının avantajı, aksesuar seçiminin oldukça geniş olmasıdır. Çünkü döşeme, aksesuar, perde, halı, yatak örtüsü, yatak başlığı ve duvar gibi diğer detaylarda ikinci ve üçüncü renkleri, çarpıcı desenleri kullanabilme ve kolayca kombinleme imkanı doğurur. Böylece beyaz renk, harika bir arka fon niteliği taşır.

Ahşap Modern Yatak Odası Takımları

Modern yatak odası denilince, genel olarak ahşap modern yatak odaları da dikkat çekmektedir. Ahşabın sıcaklığı, modern yatak odası dekorasyonu için farklı ve hoş bir ambiyans oluşturmaktadır.

MODERN YATAK ODALARI İLE YATAK ODASI DEKORASYONU FİKİRLERİ

Yatak odası kişinin kendisine özel odası olduğu için, diğer odalardan ayrılır. Bu yüzden yatak odanızın dekorasyonunu yaparken kişisel beğenileriniz ön planda olmalıdır. Mutlu bir güne başlamak veya günü huzurla bitirmek açısından yatak odası dekorasyonu oldukça önem taşımaktadır.

Doğru bir modern yatak odası dekorasyonu yapmak için modern yatak odası takımınız, renkler, aksesuarlar, aydınlatma, halı ve perde seçimleriniz birbirini tamamlamalı ve uyum içerisinde olmalıdır.

Modern yatak odası dekorasyonu konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız arşiv niteliğindeki İnterli Mekanlar kategorisinden İnterli Evler bölümüne tıklayabilir, yatak odalarını filtreleyebilirsiniz. Böylece birbirinden şık ve farklı kombinlenmiş modern yatak odası takımlarını bir arada görebilirsiniz.

Modern Yatak Odası için Zemin ve Halı Seçimi Önerileri

Modern bir yatak odası dekorasyonunun sıcak bir görüntü kazanmasındaki en önemli etken zemindir. Zeminin sıcak tonlarda bir parkeye sahip olması ve zeminde halı veya kilim kullanılması gerekir. Sabah güne başlarken yumuşak dokulu bir halıya ayak basmak enerjinizi yükseltecektir.

Dekorasyonunuzun bir parçası olan halı seçimi yaparken, modern yatak odaları için önerimiz çizgisel desenli, aynı veya benzer tonlarda iplikler kullanılan, sade ve şık modern halı modellerinden yana olmanızdır.

ÖZEL TASARIM MODERN YATAK ODASI TAKIMLARI

Kişiye özel tasarım anlayışının giderek her sektöre yayıldığı günümüzde, mobilya sektöründe de kişiye özel mobilya tasarımı anlayışı gündemdedir. Evinize, odanıza, tarzınıza, bütçenize uygun mobilyayı uzman iç mimar kadrosuyla tasarlayan İnter Mobilya, özel tasarım modern yatak odası takımı modellerinde sizleri eşsiz tasarımlarıyla buluşturuyor. Yatak başlığından makyaj pufuna kadar her parçanın en ince detayına kadar titizlikle düşünülerek tasarlanıyor.

MODERN YATAK ODASI TAKIMI FİYATLARI

Kaliteli modern yatak odası takımlarını evinize taşıyarak mutlu müşteriler arasındaki yerinizi almanızı sağlamayı ilke edinen İnter Mobilya, aynı zamanda bütçenizi yormayacak en uygun modern yatak odası takımlarını beğeninize sunuyor. Modern yatak odası takımı fiyatları kalitesine, malzemesine, işçiliğine ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Modern yatak odaları kategorisine tıklayıp akıllı filtreleme özelliğini kullanarak, fiyat artan veya azalan şeklinde sıralama yapabilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde ucuz modern yatak odası takımlarını görüntüleyebilirsiniz.

!-- Getbutton.io widget --> Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.