Soru: Koltuktan Gelen Kimyasal Kokunun Nedeni

Soru: Koltuktan Gelen Kimyasal Kokunun Nedeni

06 Kasım 2017

koltuk kokusu gider mi

Okuyucumuz Gökhan Bey’in sorusu şu: “Yeni bir koltuk aldım ancak koltuktan kötü bir kimyasal koku geliyor. Önce kumaştan şüphelendim ancak galiba kullanılan süngerden geliyor. Hafif bir mentol kokusu ama göz yaşartma ve boğaz yakma gibi hafif etkileri var. Bu konuda bana tavsiyeniz ne olabilir? Bu kokudan nasıl kurtulurum?”

KİMYASAL KOKUDAN KURTULMA YOLLARI

  • Okuyucumuz Gökhan Bey’in bahsettiği kokunun kumaşa nazaran süngerden olduğu düşüncesindeyiz. Göz yaşartma ve boğaz yakma gibi etkileri olduğu için, muhtemelen imalat aşamasındaki süreçten süngerin yapısı etkilenmiştir. Bu yüzden, öncelikle minderleri havalandırmanızı öneriyoruz.
  • Uzun süre havalandırdıysanız ve sonuç alamadıysanız ise, mobilya üretim aşamasındayken kullanılan süngerin kalitesinden kaynaklı olabilir. Ürünü aldığınız firmaya şikayetinizi beyanınızı öneriyoruz.
  • Küçük bir ihtimal de olsa, bu kokunun kumaşınızdan kaynaklandığını varsayarsak; kumaşınızın herhangi bir yerinde ciddi bir lekelenmenin olması gerekiyordur. Bu lekelerin kalıcı çözümü için, size Magic Cleaner Temizlik Ürünümüzden gönderebiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.
  • Eğer kumaş üzerinde yanık gibi sorunlarınız varsa, üzerinde oluşan yanığın üzerine biraz mayonez sürüp bekleyin. Daha sonra yumuşak ve nemli bezle temizledikten sonra yine temiz bir bezle (mümkünse kadife) ile cila sürerek parlatın.
  • Kumaştan kaynaklı çoğu koku için oldukça etkili bir çözüm olarak, sirkeli suyu önerebiliriz. Odaya ağzı açık bir kapta sirkeli su koyup bekletmeyi veya kumaşınızın türüne zarar vermeyecekse eğer sirkeli suyla hafif nemlendirerek koltuğunuzu silmeyi önerebiliriz.

Umarım verdiğimiz bilgilerle size yardımcı olabilmişizdir. Düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızı okumanızı öneririz. Koltuk Takımlarında Süngerin Özellikleri Nelerdir?

!-- Getbutton.io widget --> Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.