Mobilya Hakkında Bilgiler

Soru: En dayanıklı, en konforlu koltuk süngeri hangisidir?

06 Kasım 2017

Okuyucumuz Musa Bey’in sorusu şu: “2 yıl önce iyi paralar vererek aldığım koltuk takımının süngerleri yumuşadı. En dayanıklı, en konforlu sünger hangisidir diye araştırma yapıyorum. Oturulan kısım için HR45 süngerin sert olan tipini kullanmayı düşünüyorum. Sizce doğru bir tercih midir?”

L Koltuk Nasıl Yerleştirilir?

06 Kasım 2017

L koltuk nasıl yerleştirilir? Bu soru, evini dekore eden çoğu insanın sorduğu bir sorudur. Bu sorunun sorulmasının temel nedeni ise salonların genelde dar uzun, kare ya da l plan şeklinde inşa edilmesidir.

Nubuk Kumaş Nedir?

06 Kasım 2017

Mobilya almak için mağaza mağaza gezeriz. Hangisi iyi hangisi değil araştırırken, son kullanıcının en fazla sıkıldığı şey aldığı ürünle ilgili kullanılan terimlerdir. Girdiğimiz mağazada başına gidip her incelediğimiz ürünle ilgili duyduğumuz ama ne demek olduğunu bilmediğimiz bir sürü kelime ile karşılaşırız. Çoğu zamanda hımmm diyerek geçiştiririz. Oysa orada kullanılan terim, ürünün içeriğiyle ilgilidir. O kelimeyi veya ismi duyduğumuzda ne olduğunu bilmemiz bizi yanlış karar almaktan uzaklaştıracaktır.

Ahşap Mobilya ve Ahşap Kaplama Mobilya

05 Kasım 2017

Yıllarca kullansanız bile modası geçmeyecek, yıllar geçtikçe değeri artacak ve hiç bir zaman vazgeçemeyeceğiniz bir mobilya almak istiyorsanız ahşap kaplama mobilya modellerini tercih etmeniz en doğru karar olacaktır. Tabi ahşap kaplama mobilyanın yanında başka şekilde yapılan mobilya kaplamaları da vardır. Peki, biz neden sadece ahşap kaplama mobilyayı tavsiye ediyoruz? İşte bu yazımızda çoğumuzun merak ettiği bu konuya açıklık getirmek üzerine bir yazı paylaşalım istiyoruz.

Evde Kedi Besleyenler Koltuk Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

05 Kasım 2017

Evcil hayvanlar içerisinde kediler ve köpekler bize en yakın iki dostlarımızdır. Birbirine tahammülü olmayan bu hayvanlardan kediler biraz daha şanslıdır. Kedilerin evlerimizde yaşamasına daha kolay izin veririz. Belki de evcil kedilerin korunmaya ve kollanmaya daha fazla ihtiyacı olduğundandır. Ama bu durum bize bazen sıkıntı verebilmektedir. Koltuk kumaşlarında yaşadığımız bu sıkıntıyı mobilya firmaları göz ardı etmemekte. Alternatif kumaş ve öneriler geliştirmektedirler.

Oturma Grubu ve Koltuk Takımlarında İdeal Sünger

05 Kasım 2017

Koltuk ve oturma grubu kullanıcılarının düşünce olarak iyi süngerin gri sünger olduğu, kötü süngerin ise beyaz sünger ile sarı süngerin olduğu düşünülmektedir. 

Mobilya da Gürgen Ağacının Özellikleri ?

05 Kasım 2017

Gürgen ağacı mobilya sektöründe çok sık olarak kullanılan hammaddelerden birisidir. Gürgen ağacının birçok kişi tarafından tercih edilmesinin sebebi çok sert bir yapıya sahip olması ve bu yüzden dayanıklı olmasıdır.

Oturma Gruplarında Kullanılan Kumaş Türleri

05 Kasım 2017

Oturma gruplarında kullanılan kumaş türleri akrilik kumaşlar, alkantara kumaşlar, viskon, deri kumaş, flok süet kumaşlar, goblen kumaşlar, kadife kumaş, kanvas – panama kumaş, kanvas –panama- viskon kumaş, keten kumaş, kilim desenli kumaş, pamuklu kumaş, saten kumaş ve şönil kumaş olarak farklı seçeneklere sahiptir.

Koltuk Takımlarında Nubuk Deri Temizliği Nasıl Yapılır?

05 Kasım 2017

Evlerimizde bulunan koltuk takımları, salonlarımızın güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayan en önemli etmenlerden bir tanesi. Bu sebeple de insanlar evlerine alacakları koltuk takımlarını seçerken büyük bir özen gösteriyorlar. Bir koltuk takımının yalnızca görünüşünün güzel olması, koltuk takımının satın alınması için yeterli değil. Bir koltuk takımı almayı düşünen kişiler, takımın rahatlığına, ebatlarına, kolay temizlenme özelliğine ve kumaşının yapısına da dikkat ediyorlar. İnter Mobilya gibi büyük firmaların satış rakamlarına baktığınızda da en çok satın alınan ürünlerin bu özelliklerin tamamını barındırdığını görebilirsiniz.

Klasik Mobilyada Kullanılan Ağacın Özellikleri Nelerdir?

05 Kasım 2017

Mobilya imalatından en çok kullanılan ağaç türlerini İnter Mobilya araştırarak tek tek sizler için değerlendirmeye alıyor.

1 2 3
!-- Getbutton.io widget --> Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.