Mükemmel Chester’ı Seçmeniz İçin 5 İpucu

Mükemmel Chester’ı Seçmeniz İçin 5 İpucu

06 Kasım 2017

En eski ve en çok tercih edilen kanepe stillerinden biri olan Chester / Chesterfield, popülerlik açısından hak ettiği bir dirilişi görüyor. Chesterlar “kanepelerin kralı” olarak, bulunduğu eve veya iş yerine büyük miktarda stil ve konfor getiriyor. İşte size hayalinizdeki mükemmel Chester‘ı bulmanız için 5 ipucu.

CHESTERFIELD KOLTUK TAKIMI SEÇİMİ TAVSİYELERİ

1. Konforu Unutmayın

chester koltuk tavsiyeleri

Chester seçimi yaparken, konforu göz ardı etmeyin. Koltuğun sırt kısmının rahatlatıcı olup olmadığını, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelisiniz. Sırtınızı destekleyecek bir chester koltuk seçtiğinizden emin olmalısınız, böylece ek minder satın alma maliyetiniz de azalacaktır.

2. Klasik Chester mı Modern Chester mı?

patchwork chesterlar

Chesterfield kanepe, genel olarak kadife, nubuk veya deri kumaşla döşenmiştir. Chesterda lüks ve klasik bir görünüm arayanlardansanız; hafif parıltılı kumaşlarla döşenen, düğme kısımları için beyaz kristal taş kullanılan ve klasik ayak modeli tercih edilen modelleri tercih etmelisiniz. Modern modaya uygun bir çekicilik için ise, retro veya ahşap modern ayak modeli kullanılan patchwork desenli vb. modern kumaşlarla döşenen chester modelleri tercih edilebilir.

3. Kumaşın Kalitesini Öğrenin

bordo chester koltuklar

Seçebileceğiniz pek çok kumaş seçeneği ile chesterda hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz. Leke ve güneş ışığına dayanıklı, size pamuk kadar yumuşaklık hissi veren kumaşlar var. Bu kumaşlardan tercih ettiğiniz takdirde, hem zaman hem de para bakımından ileride daha az bakım gerektirecek mobilya parçalarına sahip olmuş olacaksınız ve uzun yıllar beğeniyle kullanabileceksiniz.

4. Sünger Kalitesini Sorgulayın

rahat chester koltuk modelleri

Chester kanepenin veya berjerinin içerisinde kullanılan sünger kalitesini ve yoğunluğunu öğrenmeyi ihmal etmeyin. Kullanışlı bir chester koltuk takımı için ideal yoğunluktaki sünger  D32, D36 iken, daha yoğunluklu bir sünger tipi isterseniz D45, HR36, HR45 kullanılabilmektedir. Chester koltuk takımınız için kullanacağınız mekan ve kullanım sıklığına göre, sünger tipi değişiklik göstermektedir.

5. Boyutu Gözden Kaçırmayın 

chester koltuk modelleri inegöl

Dikkate alınması gereken en önemli hususlardan sonuncusu ise, yeni chester kanepenizin büyüklüğüdür. Bazı chesterlar, kol kıvrımı ve sırt bölgesi açısından oldukça naif bir forma sahipken bazıları ise kalın ve heybetli olup yer kaplarlar. Bir chester, beğeninizi ne kadar kazansa da boyutları evinize uygun olmadığı sürece satın almanızın bir anlamı olmadığı için; chester koltuk boyutlarını evinizin yerleşim planına yerleştirdikten sonra satın alın.

!-- Getbutton.io widget --> Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.